Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Jak działa lakier i co robi
Kategorie

Jak działa lakier i co robi

Jak działa lakier i co robi?alt
 

alt

Wiele osób lubi mieć co najmniej jeden element z drewnianych mebli w swoich domach. Nie tylko wygląda wspaniale i tworzy przyjemną naturalną atmosferę w porównaniu z metalem lub tworzywem sztucznym, ale wiele gatunków drewna (w szczególności twardego drewna) jest w rzeczywistości bardzo wytrzymałe.

Jednak, aby drewno było praktyczne do codziennego użytku w naszych domach, konieczne jest zastosowanie wykończenia, takiego jak lakier.


Co robi lakier?

Aby zachować i chronić nasze ulubione meble, należy nałożyć warstwę lub dwie lakieru.

Dobry lakier powinien dekorować i uszczelniać drewno, a jednocześnie podkreślać jego naturalne piękno.


Jak lakier chroni powierzchnię?

W istocie lakier zapewnia nam warstwę ochronną między nami a drewnem.

Powinno to oznaczać, że drewno będzie trwać znacznie dłużej (i wygląda znacznie lepiej), niż gdyby nie zastosowano żadnego lakieru ani wykończenia.

Ponieważ wiele elementów wykonanych z drewna może być droższych niż ich odpowiedniki stworzone przez człowieka, ważne jest, aby chronić drewno, tak aby działało tak długo, jak to możliwe.


Korzyści z używania lakieru

Rzućmy okiem na niektóre zalety lakierowania drewna:


Ułatwia utrzymanie drewna w czystości

Drewno ma wiele małych "porów". Może to spowodować gromadzenie się brudu na powierzchni, co z kolei sprawia, że ​​niedokończone drewno jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii.

Lakierując drewno, zasadniczo uszczelnia się powierzchnię, aby zabrudzenie nie było zbyt duże. Zastosowanie lakieru ułatwia również czyszczenie drewna.
Lakierowane drewno nie będzie "tak łatwo" przenikać wilgoci

Niedokończone drewno może wchłaniać wilgoć z powietrza, powodując jego pęcznienie. Drewno może wtedy się skurczyć, gdy wyschnie. Ten proces rozszerzania się i kurczenia drewna może ostatecznie doprowadzić do rozszczepienia i wypaczenia drewna.

Nakładając warstwę ochronną lakieru, utrudniasz np. Drewnianym meblom lub ramie okiennej wchłanianie wilgoci z powietrza.

Nałożenie lakieru oznacza również, że jeśli przypadkowo wylejesz trochę wody na drewno, nie powinno ono wchłaniać go tak łatwo, jak niedokończone drewno.
Lakier może zapobiegać zadrapaniom i otarciom na blatach stołów

Oprócz impregnacji drewna lakier może również zapobiegać zarysowaniu powierzchni drewnianych.

Wykończenie drewna produktem takim jak lakier, służy do ochrony drewna przed drobnymi uderzeniami i wyciekami, które są nieuniknione w domu rodzinnym. A ponieważ lakier jest dostępny w efektach o głęboko matowym, satynowym i błyszczącym wykończeniu, powinieneś być w stanie znaleźć coś, co idealnie pasuje do Twojego domu.


Chcesz wiedzieć więcej o lakierowaniu drewna? Zobacz niektóre z naszych porad na ten temat. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania! Sprawdź naszą ofertę wysokiej jakości lakierów do drewna.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu