Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Jak przygotować drewno do lakierowania
Kategorie

Jak przygotować drewno do lakierowania

Jak przygotować drewno do lakierowaniaalt
      
 


 
alt
 


Jak przygotować drewno do lakierowania


Jeśli chcesz, aby wykończenie na drewnie wyglądało jak najlepiej, ważne jest, aby poświęcić  trochę wysiłku na początku projektu.

Musisz upewnić się, że drewno które zamierzasz polakierować, jest suche, czyste i w dobrym stanie.


W zależności od stanu twojego drewna, możesz usunąć stary lakier lub bejcę.


Nowe drewno

Ważne jest, aby szlifować nowe drewno (ziarnistość  180), w celu otwarcia porów.

 


Drewno, które jest już pomalowane

Możesz nanieść lakier bez usuwania istniejącej farby, o ile powłoka jest w dobrym stanie. Powinieneś jednak nadal szlifować całą powierzchnię (ziarnistość 180) w celu zmatowienia.

 


Drewno pokryte starym, nieuszkodzonym lakierem

Upewnij się, że wszelkie łuszczące się części zostały usunięte,  następnie zszorstkuj całą powierzchnię, aby umożliwić lepszą "przyczepność".


Stary lakier w złym stanie

Jeśli lakier jest popękany lub łuszczący się, musisz go usunąć poprzez szlifowanie lub zdejmowanie całej powierzchni.

W tym momencie wielu ludzi sięgnęło po szlifierkę. Mimo, że szlifowanie może być skuteczne, może to być bardzo ciężka praca i bardzo zakurzona. Poza tym możesz przeszlifować głębiej niż to konieczne.

Dla tych, którzy nie mają ochoty okrywać się (i otoczenia) cienką warstwą kurzu, możliwe jest przygotowanie drewnianej powierzchni za pomocą zmywacza do starych powłok.

Preparat do usuwania starych powłok DSP 800 firmy Owatrol jest wydajnym, wolnym od dichlorometanu narzędziem do usuwania wielu różnych materiałów, w tym akrylu, żywicy epoksydowej i celulozy.

Szybko działający i gotowy do użycia, DSP 800 pozostawia czystą, wolną od powłoki powierzchnię, która może być naprawiona już po 6 godzinach. Nawet lepiej, ponieważ nie zawiera kwasu, sody kaustycznej lub potasu, nie ściemni drewna i dlatego nie wymaga neutralizacji po użyciu.

Ten preparat jest idealny do szerokiej gamy projektów, ponieważ może być stosowany zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych powierzchniach drewnianych. Dodatkowo może usuwać farbę samochodową, pozbywać się niechcianego kleju do dywanów i usuwać farbę ze ścian z kamienia i cementu.

Przed użyciem DSP 800 w całym projekcie, ważne jest zastosowanie go w małym obszarze testowym.
Pozbądź się niedoskonałości małej powierzchni.

Przed nałożeniem górnej warstwy lakieru można wypełnić te niedoskonałości przezroczystym wypełniaczem. Linitop Grain Filler można nawet nakładać na stary lakier, który jest w dobrym stanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy stosować wypełniacza do gołego drewna. Najpierw będziesz potrzebował warstwy lakieru.

Jeśli chodzi o przygotowanie drewna, nie ma potrzeby sięgania prosto po papier ścierny. W niektórych przypadkach może być możliwe zdjęcie powłok z drewna za pomocą wielofunkcyjnego narzędzia do ściągania powłok i zaoszczędzenie czasu i wysiłku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przygotować swój projekt do lakierowania? Skontaktuj się z członkiem naszego zespołu.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu