Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Jak zachować wygląd lakierowanego drewna
Kategorie

Jak zachować wygląd lakierowanego drewna

Jak zachować wygląd lakierowanego drewnaalt

 
alt
 

Lakier jest popularnym wykończeniem dla szerokiej gamy projektów drewnianych, ponieważ nie tylko świetnie wygląda, ale jest również łatwy w utrzymaniu.

Po nałożeniu ostatecznej warstwy lakieru na projekt, będziesz chciał, aby wyglądał tak dobrze, jak nowy, również w przyszłości.

Aby to zrobić, należy w razie potrzeby wykonać powłoki konserwacyjne i upewnić się, że drewno jest czyste, bez uszkadzania polakierowanej powierzchni.


Utrzymuj lakierowane drewno w czystości

Lakier chroni drewno przy codziennym użytkowaniu, zabrudzeniami i uszkodzeniami, które powstają z racji bycia meblem użytkowym.

Lakier, jeśli jest dobrze konserwowany, zapewnia również trwałą warstwę na wierzchu drewna, która może być o wiele łatwiejsza do utrzymania niż czyste drewno.

Aby zatrzymać gromadzenie się kurzu i brudu na wierzchu lakieru, należy regularnie wycierać drewno suchą, niepozostawiającą włókien ściereczką.

Jeśli na lakierze znajdziesz szczególnie upartą lub lepką substancję, możesz wytrzeć ją wilgotną ściereczką. Należy natychmiast osuszyć drewno, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia lakieru.

Jeśli regularnie podajesz napoje na powierzchni swojego lakierowanego drewna, używaj podstawek by uchronić powierzchnie blatu, tak aby każdy lepki napój lub krople spływające po zimnym szkle nie pozostawały przez dłuższy czas na wierzchu lakieru.

 


Czy mogę używać detergentu i wody do czyszczenia lakierowanego drewna?

Niektóre lakiery, w tym lakiery Linitop, można myć mydłem i wodą. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najpierw wykonaj mały test na niepozornym obszarze.

Jeśli zdecydujesz się użyć ciepłej wody i mydła, aby umyć lakierowane drewno, ważne jest, aby delikatnie wytrzeć, opłukać i osuszyć małe powierzchnie, zamiast moczenia wszystkiego naraz. Nie powinieneś pozwolić wodzie usiąść na powierzchni lakieru, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.

Zawsze należy sprawdzić u producenta lakieru przed przystąpieniem do czyszczenia  wodą z detergentem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru.

 


Polerowanie lakierowanego drewna

Jeśli twój lakier jest trochę matowy, możesz użyć pasty do mebli, przeznaczonej do użycia na lakierowanym drewnie, poleruj suchą szmatką, aby przywrócić połysk.

Najlepiej nie stosować regularnie pasty do mebli, ponieważ może to spowodować nagromadzenie się produktu na meblach.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu